Benkő Tamás - Lukácsy Gergely - Szeredi Péter

A szemantikus világháló elmélete és gyakorlata

A szemantikus világháló (Semantic Web) a számítástudomány egy új kutatási-fejlesztési területe, amelynek célja, hogy a világhálón található temérdek információ elérését egyszerűbbé, pontosabbá, kényelmesebbé tegye. Az irányzat jelszava: a számítógépek ne csak olvassák, hanem „értsék” is a weblapok tartalmát. Az automatikus értelmezéshez a gép által feldolgozható metainformációkra van szükség, valamint olyan fogalmi rendszerekre, ún. ontológiákra, amelyek automatikus osztályozást tesznek lehetővé. Ezek az új technológiák egyre nagyobb szerepet kapnak a számítástechnika mindennapi gyakorlatában is, például a vállalati adat- és tudásbázisok kezelésében.
A könyv három nagy részre oszlik, amelyek a szemantikus világhálót, az ontológiai rendszereket, valamint ezek alkalmazási lehetőségeit mutatják be. A mű elsősorban a témában tartott főiskolai és egyetemi előadások tankönyve, de számot tarthat mindazok érdeklődésére, akik keresőrendszerekkel, tudásreprezentációs formalizmussal, leíró logikákkal, logikai programozással és ezek alkalmazásával foglalkoznak


Benkő Tamás - Lukácsy Gergely - Szeredi Péter: A szemantikus világháló elmélete és gyakorlata című e-könyve elérhető az Interkönyv oldalán a következő formátumokban: pdf.

Ajánlott könyvek